Resposta :
Resposta:
50 meses.
Explicação passo-a-passo:
Capital: 15.000 (C)
taxa: 2% (i)
Montante: 30.000
Sabe-se se que : J= c.i.t
M= C + J
30.000= 15.000+ 15.000.(0,02).t
30.000-15.000= 300.t
15.000= 300t
t= 50 meses.
Resposta:
50 meses.
Explicação passo-a-passo:
Capital: 15.000 (C)
taxa: 2% (i)
Montante: 30.000
Sabe-se se que : J= c.i.t
M= C + J
30.000= 15.000+ 15.000.(0,02).t
30.000-15.000= 300.t
15.000= 300t
t= 50 meses.