Resposta :
Resposta:
a) Fe3(PO3)2 = 326,0g
b) NaOH = 40,0g
c) CaCO3 = 100,0g
d) HCN = 27,0g
e) H2SO3 = 82,0g
f) Al2(SO4)3 = 342,0g
g) Fe3(PO3)2 = 326,0g
h) NaOH = 40,0g
i) CaCO3 =100,0g
j) HCN= 27,0g
k) H2SO3 = 82,0g
l) Al2(SO4)3= 342,0g
Resposta:
a) Fe3(PO3)2 = 326,0g
b) NaOH = 40,0g
c) CaCO3 = 100,0g
d) HCN = 27,0g
e) H2SO3 = 82,0g
f) Al2(SO4)3 = 342,0g
g) Fe3(PO3)2 = 326,0g
h) NaOH = 40,0g
i) CaCO3 =100,0g
j) HCN= 27,0g
k) H2SO3 = 82,0g
l) Al2(SO4)3= 342,0g