👤

O paine de 1,5 kilograme costa 8 lei. Pentru ca este mare, painea se portioneaza in bucati mai mici, astfel incat se poate cumpara o jumatate sau un sfert de paine, pretul fiind proportional cu cantitatea. Un sfert de paine costa:…